Voheň

Včera proběhl tradiční RBR Oheň

Přípravy na místě začali již sobotním nákupem, ale to nikoho moc nezajímá.
Oheň vzplál s pětiminutovým zpožděním v 18:05. Ovšem první účastníci začali chodit až okolo půl… Příště píšeme začátek akce tak o hodinu dřív než bude v plánu, protože se z akademické čtvrthodinky stává banánová třičtvrtěhodinka :-).
Pro návštěvníky bylo připraveno občerstvení v podobě salátu (Lili, !), tradičních buřtů a méně tradičního masa z grilu. (K tomuto úžasnému nápadu nás navedla brigáda na Desný).

Ale k tomu nejdůležitějšímu… a to je fotbalové utkání Banáni vs. Bananos
Naproti očekávání se již od začátku utkání začalo na obou stranách hrát na 112%. Mladší více běhali, ovšem zkušenosti starších byly znát. Asi po deseti minutách hry se po krásné souhře se Střelou prosadil Muff a mladší se dostali do vedení 1:0. Nezapoměňme zmínit, že Jiřík inkasoval gól potupnými „houslemi.“ Hra stále pokračovala stylem nahoru-dolů. Ale ani jedna strana nedokázala z krásných ( a na straně starších také početných) šancí vytěžit gól. Neplánovaný poločas, který nastal po zakopnutí míče přišel vhod všem. Po krátké pauze vstoupili do hry lépe starší. Po chybě v obraně využil situace Mručoun (nebo Dakota :-)) a hra se vyrovnala. Oba týmy se museli ve druhém poločase vyrovnávat s odcházejícími hráči. Ve druhém poločase se začali starší ještě více prosazovat na útočné polovině (to jsou ty zkušenosti), ale mladší sem tam zahrozili z rychlého protiútoku. Nejvíce se starší druhému gólu přiblížili při krásné střele k pravé tyči, kterou musel Mára likvidovat nadvakrát. Po krásné akci na jeden dotek svou levačkou zahrozil také Martin (zvaný též Milouš nebo Rexík), jeho střela se otřela o levou tyč. Bohužel z vnějšku. 15 minut před koncem utkání se znova prosadil Muff a i když starší protestovali kvúli výšce, gól byl uznán. Banáni si své vedení i přes zvyšující nápor Bananosů nenechali vzít a dovedli zápas do zdárného konce 2:1.

sestavy:
Banáni: Australan / Mára – Bubo, Míra, Worvaň, Papája, Kreveta, Muff, Střela, Rexík, Řízek
Bananos: Jiřík / Růžička – Kim, Štěnice, Bodlina, Michal, Mručoun, Wimpy, Dakota, Simba, Alka
A určitě ještě někdo..

Zápas také přinesl pár zajímavostí.
Pro Simbu to byl první start za výběr Bananos. Některé z mladších to vyvedlo z míry, ovšem Simba si nemohl nechat tuto čest ujít.

Na hřišti proti sobě nastoupili otec a dcera. Nutno podotknout, že souboje mezi Wimpym a Papájou byly opravdovou ozdobou utkání. Bohužel pro nás, zkušenosti si vedli lépe než dravé mládí.

Na druhou stranu oproti Simbovi by se dal postavit případ Buba, který startoval i přes svůj pokročilý věk za výběr Banánů. A jeho zadácké zkušenosti velmi pomohli mladším v řešení obtížných situací v obraně.

Na závěr mohu pouze poděkovat všem zúčastněným a smeknout před výkonem starších. Už teď se těšim na příští setkání.

Oheň poté pokračoval povídáním si u ohně nebo v blízkém kroužku z židlí. Na tmu bylo připraveno promítání, ale bohužel začali všichni zničehonic odcházet, takže promítání se změnilo na takovej závěrečný bod Ohně. Pak už zbývalo jen uklidit a jet domů.

Doufám, že jste si oheň užili a na další RBR akci naviděnou…