17. listopad

17. listopad je v historii nejen České republiky, ale i světa docela významné datum.

Co se týče toho světa, tak:
9 se narodil Římský císař Vespasianus
1558 nastoupila na Anglicý trůn Alžběta I
1869 byl otevřen Suezský průplav
a roku 1983 se narodila Kateřina Emmons

ale dnešek si připomínáme hlavně kvůli roku(ům):

1939 Hitler nařídil: aby jakékoliv další demonstrace byly bez ostychu ihned potlačeny vojenskou silou. Také byly uzavřeny české vysoké školy, vedoucí představitelé vysokoškoláků byli zatčeni a 9 popraveno. 1200 českých studentů bylo zbito a odvlečeno do koncentračních táborů. V roce 1941 byl 17. listopad vyhlášen v Londýně za Mezinárodní den studentstva.

1989 Brutální zásah policie proti studentské demonstraci v Praze vyvolal „Sametovou revoluci“ .

Pro Banánovou republiku toto datum a následné události znamenali, že mohla vzniknout (za vlády rudého bratra by to asi nešlo legálně). Pro mě (jako rovera) 17. listopad kromě zamyšlení nad tím, že se máme lépe něž se měli naši rodiče (prý), znamenal shlédnutí Polojasna, nějakou akci v Praze a zapálení svíčky. Jednou jsme si pouze pustili úryvky z Polojasna, ale to se počítá. Pokaždé jsem ale měl čas na to si uvědomit, že bych nechtěl žít v totalitním státu.

Dnes jsme se sešli v klubovně s plánem plánování plesu. Po příchodu Copa s Papájou se náš počet skoro zdvojnásobil (Já, Střela, Řízek) jsme začali řešit ples. Začali jsme výzdobou, po příchodu Lili a Buba jsme řešili program a bar. Ke konci klubovnového session dorazil i Worvaň a obohatil nás svými názory. Následoval odchod směr Národka, pozdravení se s odrostlejšími banány, zapálení svíčky a odpoledne jsme zakončili v Čajovně.

Co říct nakonec? Ples bude určitě perfektní (přípravy začínají včas) a všichni se určitě zapojí na 112%. Samozřejmě nezapomeňme na střediskové hory, které se sami nepřipraví!

P.S. vše je můj názor, za možné historické nedostatky se omlouvám :-)

Muff

Příspěvek byl publikován v rubrice Články a jeho autorem je prosek.org. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.