Tři jezy

Závod napříč Prahou „Přes tři jezy“
Dne 28. 9. 2011 se skupina 11 činovníků proseckého střediska zúčastnila tradičního závodu. Závod přes tři jezy se jezdí již od roku 1939. Trať závodu je dlouhá zhruba 6, 5 km a startuje na Císařské louce na Smíchově. Nejatraktivnějším úsekem tratě je překonání Staroměstského jezu a následné proplutí pod Karlovým mostem.

Cílová páska je pomyslně natažena u levého břehu ostrova Štvanice.
Naše flotila se skládala ze zelené „závodní“ lodi a žluté „výletnické“. Posádka zelené lodi vybojovala ve své kategorii sedmé místo s časem 42 minut 38 sekund. Posádka žluté lodi si užívala babí léto a atmosféru podzimní Prahy. Státní svátek si každá z posádek užívala po svém.
Skauti z Proseka rozhodně nejsou nováčky v účasti na tomto závodu. V různých složeních se účastní pravidelně již několik let. Nejlepším umístěním bylo třetí místo v roce 2004. Letošní ročník nám tak, dal nejen mnoho nových zážitků, ale i prostor ke zlepšení v dalším roce.

Závěrem, bychom rádi upozornili, že závod není čistě skautskou akcí, tudíž se může zúčastnit kdokoliv z řad veřejnosti. Nutností není ani vlastní vybavení, protože vše je možné zapůjčit na místě. Proto neleňte a příští rok se podíváme na Prahu společně z hladiny Vltavy.

Střela

Příspěvek byl publikován v rubrice Články a jeho autorem je prosek.org. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář