Týden = 18 hodin 1 minuta 23 vteřin

A nebo také 112 kilometrů za jeden den. (akorát nám to asi moc lidí, kterejm jsme to říkali neveřili :-))

Kdyby někdo nevěděl o co šlo, tak o to, že se čtveřice: Simba, Střela, Řízek a Muff rozhodli jet 112km na Sázavě za jeden den.

Náš výlet začal už v sobotu, kdy jsme se sešli v Českém Šternberku, kde je základna Povody (nejlepší půjčovna lodí). Tam jsme si po návratu z hospody vybrali lodě, vesty a pádla a naložili do auta. Okolo půlnoci šli spát.

V neděli jsme ve 3 vstali a vyrazili do Vlastějovic. Tam jsme dali lodě na vodu, přeparkovali auto a vyazili.

Jelikož ve 4:00 ještě není moc světla, tak jsme jeli na čelovky :-) Asi po půl kilometru byl jez. Získal několik prvenství. Byl 1. z těch 37, které jsme jeli, byl jedinej v noci a taky to byl jedinej, kde jsme se cvakli. Uprostřed šlajsny byl takovej kamínek. A obě lodě otočil. Takže nám první jez ukázal, že to nebude žádná pohoda.

Následovala ještě +-hodina cesty v noci, než se rozednělo. Na hřející sluníčko jsme se docela těšili, protože byla fakt kosa. Po pěti a půl hodinách jsme dorazili do Č. Šternberka(38km), kde jsme se nasnídali. Žádný dlouhý zdržování nebylo a jeli jsme dál. Do Sázavy. V Sázavě (po dalších 22kilometrech) jsme si dali klobásu a opět pokračovali. Na nejvolejnatější (to je hustý slovo co) úsek cesty. Teda volej to byl skoro celou cestu do Týnce, ale tady jsem to vnímal asi nejvíc.

Po 16ti hodinách cesty jsme konečně dopádlovali do Týnce. To už jsme za sebou měli 92 km (6 dní cesty). Už se začínalo trošku stmívat a zbejvalo nám 8 jezů. Takže jsme jeli trošku rychlejc, aby jsme jich jeli co nejvíc za světla. Nakonec jsme zvládli všechny. Poslední jez jsme jeli v půl desátý. A pak už zbejvalo “jenom” 7km :-) Ty jsme rychle zdolali a bylo po všem.

Byl to nářez :-) Když jsem pak vystoupil z lodi, nedokázal jsem jít tam, kam jsem chtěl.

Zajímavosti z cesty:
Během celé cesty nás NIKDO nepředjel.

Celá cesta trvala 18hodin 1minutu 23 vteřin (včetně zastávek)

Podle průměrných hodnot jsme udělali asi 30 000 záběrů (představte si, že přijdete do posilovny a trenér Vám řekne:”Až uděláš 30000 přítahů, můžeš jít domů”)

Každá zastávka, kdy jsem vystoupil z lodi (moc jich nebylo) byla ohromnou úlevou pro moje nohy a zadek. Vůbec jsem nevěděl, jak si sednout, aby to bylo co nejmíň nepříjemný.

Úsek, který jsme jeli jezdí normální vodáci týden.

Poslední úsek (Týnec-Pikovice) jsme jeli průměrnou rychlostí 10km/h

Slovo závěrem: Kdo komu pádlo pádlo, ten na pivo sám sám.

Takže ahoj ahoj
Muff

Příspěvek byl publikován v rubrice Články a jeho autorem je prosek.org. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.